Osiedle Wilno

Najnowsza inwestycja Dom Development S. A. – Osiedle Wilno to oryginalne i zarazem kameralne przedsięwzięcie. Opis, który doskonale oddaje istotę Osiedla Wilno to malownicze miasteczko prawie w samym sercu Warszawy. Osiedle Wilno będzie zabudowane między innymi 3-piętrowymi, nowoczesnymi budynkami. W dwóch powstających obecnie budynkach: Zarzecze i Wilenka, inwestor zaplanował łącznie 130 mieszkań, których zaletą stanie się wygodnie i jednocześnie praktycznie zaprojektowana przestrzeń. Powierzchnia najmniejszego mieszkania (1-pokojowego) wynosi 32 m2, natomiast największego 75 m2 (mieszkanie 4-pokojowe). Osiedle Wilno to nie tylko budynki mieszkalne – powstaną tu również liczne lokale usługowe, w których znajdą się sklepy, salony fryzjerskie, apteka, restauracja, a także inne usługi, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania przyszłych mieszkańców. Osiedle Wilno, jak zapewne się Państwo domyślacie będzie nawiązywało do Wilna nie tylko poprzez nazwę, ale także plan zagospodarowania przestrzeni i nazewnictwo ulic, dlatego też znakiem rozpoznawczym Osiedla Wilno będzie system unikalnych placów miejskich. Pierwszy z nich – Plac Ratuszowy, którego ozdobą będzie monumentalny zegar z kurantem oraz fantazyjna fontanna z rzeźbami kąpiących się dzieci, zlokalizowany przy ulicy Klukowskiej jest już ukończony. Jednak sercem całego osiedla Wilno wedle założeń ma być Plac Ostrej Bramy, na którym będą się znajdować kawiarnie i sklepy, system fontann, nastrojowa aranżacja kwiatowa, ławki oraz wyszukana architektura przestrzeni zielonej. Z Placu Ostrej Bramy będzie można dotrzeć bezpośrednio do planowanej stacji kolejowej Warszawa Zacisze – Wilno. Przejście będzie stanowić malowniczy zadrzewiony bulwar. Przedział cenowy mieszkań będzie kształtował się w granicach od 6 025 do 6 670 zł/m2. Pod pierwszym etapem inwestycji znajdzie się 1-poziomowa hala garażowa, do której będą zjeżdżały windy bezpośrednio z pięter mieszkalnych, co z pewnością jest ogromną wygodą. W hali przewidziano w sumie 149 miejsc garażowych w cenie 28 000 zł: Dodatkowo w hali garażowej a także na piętrach zaplanowano ogółem 51 komórek lokatorskich w cenie 6 000 zł.

Osiedle Wilno – skąd pomysł na nazwę?

Podczas poszukiwań odpowiedniej nazwy dla osiedla inspiracją dla twórców były Kresy Wschodnie. Ich zdaniem to kolebka polskiej tradycji oraz i kultury. I właśnie dlatego, jako wyraz pamięci o korzeniach, o tym co ważne i cenne, nowe osiedle zostało nazwane Osiedle Wilno. Na terenie inwestycji znajdą się tablice, upamiętniające zasłużone postacie z kręgu nauki i sztuki: naukowców, architektów, lekarzy i poetów, których losy splotły się z Wilnem i miały wpływ na teraźniejszą rzeczywistość Polski. Wileńskim nazwom ulic będą towarzyszyć artystycznie wykreowane murale na elewacjach budynków.

Osiedle Wilno – program START i Rodzina na swoim

Z myślą o przyszłych mieszkańcach Osiedla Wilno, Dom Development wprowadził wyjątkowy program Wsparcia Kredytowego START. Jeśli z niego skorzystasz, to Twoja miesięczna rata kredytu może wynosić niespełna kilkaset złotych. Z programu START będą mogły skorzystać zarówno osoby samotne jak i małżeństwa, a kredytowaniu podlegać może nawet 100% wartości inwestycji. Kredyty hipoteczne w Programie START mogą zostać przyznane maksymalnie na 40 lat i dostępne będą w dwóch walutach: w złotówkach (PLN) oraz euro (EUR). Dodatkowe ułatwienie stanowi fakt, że klient będzie mógł wcześniej spłacić część, bądź całość kredytu, a także przewalutować kredyt zarówno na PLN jak i na waluty obce.
Oprócz tego, większość mieszkań Osiedle Wilno jest objęta programem Rodzina na swoim. Dzięki temu programowi małżeństwa, czy osoby samotnie wychowujące dzieci, kupujące swoje pierwsze mieszkanie w Dom Development mogą otrzymać nawet do 50% dopłat do odsetek, które wynikają z kredytu hipotecznego.